Δεν άντεξε &είπε "αντίο" η Ομόνοια

Την ήττα με 0-1 από τη Σάλτσμπουργκ και τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Europa League γνώρισε η Ομόνοια, η οποία δεν κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στην Αυστρία και είπε "αντίο" νωρίς στη διοργάνωση. Το γκολ της πρόκρισης για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Χιντερέγκερ στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης. Με δέκα παίκτες από το 71` αμφότερες οι ομάδες. Η ομάδα του Νεόφυτου Λάρκου ήταν κατώτερη - σε γενικές γραμμές - από την αντίπαλό
της, δέχθηκε ένα γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και αποχαιρέτησε το Europa League στη φάση των πλέι οφ. Το τέρμα των αυστριακών προήλθε από αμυντική αδράνεια της κυπριακής ομάδας στο 51` και κεραυνό του Χιντερέγκερ.Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους έγινε στο 49`, όταν ο Φρέντι κατάφερε να ξεμαρκαριστεί με ντρίμπλες, ωστόσο το σουτ του έφυγε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γκούσταφσον.Τέλος, να αναφέρουμε ότι στο 71ο λεπτό η Ομόνοια έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω δεύτερης κίτρινης του Αβραάμ για διαμαρτυρίες ενώ με αποβολή στο ίδιο λεπτό τιμωρήθηκε και παίκτης της Σάλτσμπουργκ και συγκεκριμένα ο Πασάνεν.