"Αγγλική" ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη

Σ' ένα ματς χωρίς σκοπιμότητες και βαθμολογικό άγχος, Πανιώνιος και Ξάνθη αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3 στη Νέα Σμύρνη για την 29η αγωνιστική της Super LeagueΞάνθη έμεινε και μαθηματικά εκτός πλέι οφ, ωστόσο με το
finish που εντυπωσιακό έκανε στο πρωτάθλημα έφτασε στην 6η θέση.Οι Ακρίτες προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Μάνταλο, ωστόσο στο ημίωρο της αναμέτρησης είδαν τον Μαρίν να παίρνει τον δρόμο για τα αποδυτήρια, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για εκτός φάσης χτύπημα.Δύο λεπτά αργότερα ο Αραβίδης έφερε το ματς στα ίσια, ενώ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Κολοβός οδήγησε τον Πανιώνιο στην ανατροπή (2-1).Το ματς, όμως, είχε και... δεύτερη ανατροπή, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με τα γκολ των Μάνταλου (52') και Μαρσελίνιο (πέν. στο 84') και να παίρνουν έτσι το προβάδισμα με 3-2.Τον τελευταίο λόγο, πάντως, είχε ο Κουλοχέρης, ο οποίος στο 88' ισοφάρισε στο τελικό 3-3, βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα σ' ένα εκπληκτικό ματς με έξι γκολ και αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.