Φιλί της ζωής από τον Σαρ για τον ΟΦΗ, 2-2 με Ατρόμητο

Από την... Κόλαση του 0-2 στον... Παράδεισο του 2-2 μέσα σε πέντε λεπτά βρέθηκε ο ΟΦΗ, που αν και έχανε μέχρι το 85' από τον Ατρόμητο, με δύο γκολ από τον Παπάζογλου και τον Σαρ πήρε "χρυσή", όπως αποδείχθηκε ισοπαλία, αφήνοντας κάτω από την ζώνη την ΑΕΚΟΦΗ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 3ο λεπτό, όταν έπειτα απο φάουλ του Λαμπρόπουλου,
ο Κουτσιανικούλης θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ράντμαν. Ωστόσο, ο Ατρόμητος όχι μόνο "απάντησε", χάνοντας μεγάλη ευκαιρία στο 8', όταν σε σύγχυση στην άμυνα του ΟΦΗ, με τους αμυντικούς να μην μπορούν να διώξουν, ο Ναπολεόνι από κοντά κάνει το πλασέ και την τελευταία στιγμή να διώχνει ο Μπούρμπος, αλλά χτύπησε... ακαριαία τον ΟΦΗ με γκολ του Ουντότζι ένα λεπτό αργότερα (9'), όταν έπειτα απο κόρνερ του Σουμπίνιο, ο Νιγηριανός επιθετικός με γυριστή κεφαλιά έκανε το 0-1.Στο 25' ο Ατρόμητος έχασε καλή ευκαιρία για το 0-2, όταν Σκόνδρας κατέβηκε όλη τη δεξιά πλευρά, μπήκε στην περιοχή, άλλαξε πόδι και σούταρε με το αριστερό για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Γουναρίδης.Στο ημίχρονο οι παίκτες του Ατρομήτου δεν μπήκαν στα αποδυτήρια φοβούμενοι επίθεση από τους οπαδούς του ΟΦΗ που ήταν εξαγριωμένοι και φώναζαν "κάτσατε και χάσατε από τον Αρη και ήρθατε εδώ να μας ρίξετε".Ο ΟΦΗ προσπαθούσε να ισοφαρίσει, αλλά δεν είχε την κλασική φάση, την ώρα που ο Ατρόμητος στο 72' έβαζε... δύσκολα στους Κρητικούς. Ο Μπρίτο έκανε ατομική προσπάθεια και τη σέντρα από αριστερά στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο Ουντότζι κατέβασε την μπάλα και με κοντινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Ατρόμητου.Στο 80' ο Ατρόμητος είχε ευκαιρία για το 0-3, αλλά η απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Σουμπίνιο χτύπησε στο δοκάρι. Στο 84' ο ΟΦΗ αναπτέρωσε τις ελπίδες του όταν ο Παπάζογλου κατέβασε την μπάλα στην περιοχή από σέντρα του Ζορμπά και με δυνατό δεξί σουτ νίκησε τον Ράντμαν κάνοντας το 1-2 για να έρθει το γκολ του Σαρ στο 89' με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Βερόν ισοφαρίζοντας 2-2 για τους Κρητικούς δίνοντας το φιλί της ζωής.