Ανεβαίνει η Λεβερκούζεν, 3-2 τη Φορτούνα

Στην 4η θέση της Bundesliga ανέβηκε η Μπάγερ Λεβερκούζεν, που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Φορτούνα Ντίσελντορφ στην "BayArena".Η ομάδα του Σάμι Χίπια, που προερχόταν από το διπλό στο Μόναχο επί της Μπάγερν, νίκησε με 3-1, παραμένοντας έτσι αήττητη για 11 συνεχόμενα ματς σε όλες τις διοργανώσεις!Οι γηπεοδύχοι προηγήθηκαν με το Σαμ στο 16ο λεπτό, η Φορτούνα ισοφάρισε με τον Ράφαελ στο 40' ωστόσο η χαρά της κράτησε μόλις για ένα λεπτό, αφού στο 41' ο Σούρλε έβαλε ξανά μπροστά την ομάδα του.Στη
διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, η Μπάγερ ξεπέρασε άμεσα το σοκ της αποβολής του Ρόφλες στο 65', καθώς ένα λεπτό μετά ο Κάστρο έκανε το 3-1. Το μόνο που κατάφερε η η ομάδα του Ντίσελντορφ ήταν απλώς να μειώσει στο τελικό 3-2 με τον Μπόντζεκ στο 86'.Η 10η αγωνιστικήΠαρασκευή 2/11Αϊντραχτ Φρανκφούρτης-Γκρόιτερ Φιρτ 1-1 (1' Μάιερ- 53' Στίεμπερ)Σάββατο 3/11Ντόρτμουντ-Στουτγκάρδη 0-0Γκλάντμπαχ-Φράιμπουργκ 1-1 (49' Ντε Καμάργκο - 77' πέν. Καλίγκιουρι)Ανόβερο-Άουγκσμπουργκ 2-0 (26' Ντιουφ, 86' Στιντλ)Νυρεμβέργη-Βόλφσμπουργκ 1-0 (77' Γκέμχαρντ)Χόφενχαϊμ-Σάλκε 3-2 (13' Βόλαντ, 67' πέν. Φιρμίνιο, 90' Σίπλοκ - 37' Νοϊστάντερ, 82' Ουτσίντα)Αμβούργο-Μπάγερν Μονάχου 0-3 (39' Σβαίνστάιγκερ, 48' Μίλερ, 53' Κρος)Κυριακή 4/11Λεβερκούζεν-Φορτούνα Ντίσελντορφ 3-2 (16' Ράφαελ, 41' Σούρλε, 66' Κάστρο - 40' Ράφαελ, 86' Μπόντζεκ)Βέρντερ Βρέμης-Μάιντς 18:30GR