Samaras on fire!

Φουντώνει η μάχη στην Premier της Σκωτίας, λίγες ημέρες πριν από το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα σε Σέλτικ και Ρέιντζερς. Η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά μείωσε την απόσταση από την κορυφή στον έναν βαθμό, με τον έλληνα άσο να βάζει και τα δύο γκολ της ομάδας του!

O Sam άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ουσιαστικά "καθάρισε" για την ομάδα στο 54', πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν απλώς να μειώσουν στο τελικό 2-2 στο 88ο λεπτό.

Τα ευχάριστα νέα, όμως, για τους Κέλτες είχαν φτάσει λίγο νωρίτερα, με τη Ρέιντζερς να χάνει εκτός έδρας από τη μικρούλα Σεντ Μίρεν με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό, αλλά η ανοησία του ΜακΚάλοφ στο 25' να χτυπήσει με αγκωνιά αμυντικό των γηπεδούχων τούς στέρησαν τη νίκη. Η Σεντ Μίρεν σκόραρε στο 44' και τις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.