L.C.: Αποκλεισμός - σοκ για Γιουνάιτεντ!

Εκτός της ημιτελικής φάσης του αγγλικού League Cup πέταξε η Κρίσταλ Πάλας την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, κερδίζοντάς την 2-1 στο Ολντ Τράφορντ.

Το παιχνίδι κρίθηκε στην παράταση με τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι αγωνίζονται στην Championship, να υποχρεώνουν τους μπέμπηδες σε εντός έδρας ήττα στη συγκεκριμένη διοργάνωση, για πρώτη φορά μετά το 2007 (ήττα από την Κόβεντρι).

Το γκολ που έστειλε στα ουράνια τους οπαδούς της Κρίσταλ Πάλας, πέτυχε ο Γκλεν Μάρεϊ στο 98ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί και στην κανονική διάρκεια του αγώνα, χάρη σε γκολ του Ντάρεν ’μπροουζ (65'), αλλά δύο λεπτά αργότερα (67'), ο Μακέντα είχε ισοφαρίσει με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Στα ημιτελικά, εκτός από την Κρίσταλ Πάλας, έχουν προκριθεί Μάντσεστερ Σίτι, Λίβερπουλ και Καρντίφ.