5ος όμιλος: Προκρίθηκε η Στεάουα!

Η Στεάουα Βουκουρεστίου νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Μόλντε και με 10 βαθμούς σε 4 παιχνίδια, εξασφάλισε την πρόκριση στους 32 του Europa League. Πρώτη νίκη για την Στουτγκάρδη, 2-0 την Κοπεγχάγη εκτός έδρας.Οι ρουμάνοι άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό με τον Τσίπτσιου και κατάφεραν να πάνε στα αποδυτήρια με σκορ ασφαλείας, καθώς στο 37ο λεπτό ο Λατοβλέβιτσι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Μόλντε το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να μειώσει στο 56' με τον Τσίμα.Ο δαιμόνιος βόσνιος μέσος, Ιμπίσεβιτς, άνοιξε στο 76' το δρόμο της νίκης για την Στουτγκάρδη στο Πάρκεν. Στα τελευταία λεπτά, η Κοπεγχάγη βγήκε μπροστά για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά ο Χάρνικ στις καθυστερήσεις πέτυχε το 2ο γκολ των γερμανών.