Σηαντική νίκη για Ίκαρο

Σπουδαίο τέταρτο δεκάλεπτο έκανε ο Ίκαρος Καλλιθέας, που σ' ένα δραματικό παιχνίδι, επικράτησε με 72-70 του Ηλυσιακού για την έβδομη αγωνιστική της Α1. Οι φιλοξενούμενοι πήραν διψήφια διαφορά στη δεύτερη περίοδο, αλλά χάρη στους Χάρις και Κράσιτς, κατάφεραν να ανακάμψουν και να πάρουν το ροζ φύλλο αγώνα.Παρά το γεγονός ότι ο ΊΚαρος παίζοντας γρήγορο μπάσκετ και με ηγέτη τον Τόμπσον, πήρε το προβάδισμα με 10-7 στο τετράλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον τρόπο να αντιδράσουν. Βασιζόμενοι κυρίως στον Μπάξτερ, κατάφεραν να "τρέξουν" ένα σερί
0-8 και να προηγηθούν με 15-10 και στη συνέχεια με 17-12. Σιγά-σιγά πάντως ο Ίκαρος ξαναβρήκε τα πατήματά του, "ροκάνισε" τη διαφορά και βρέθηκε ξανά μπροστά με τον Χάρις να δείχνει δείγματα της μεγάλης αξίας του, πριν το δεκάλεπτο λήξει με 22-19 υπέρ των γηπεδούχων.Όπως και στην πρώτη περίοδο, έτσι και στη δεύτερη, ο Ίκαρος δεν μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμα. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά των Ελλήνων του Ηλυσιακού, να εξασφαλίσουν μία διαφορά 9 πόντω