Νίκη για Κέρκυρα

Το ντεμπούτο του Μπόζινταρ Μπάντοβιτς στον πάγκο της Κέρκυρας συνδυάστηκε με το καλύτερο τρόπο, καθώς οι «Φαίακες» επικράτησαν εκτός έδρας του Πανιωνίου με 1-0, χάρη σε γκολ του Φλαβίνιο στο 17ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο 1ο ημίχρονο και μετουσίωσαν σε γκολ τη μία από τις δύο ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.Στο δεύτερο μέρος, η Κέρκυρα έπαιξε πιο αμυντικά για να κρατήσει
το 1-0 και τα κατάφερε, αφού ο Πανιώνιος δεν της άσκησε ιδιαίτερη πίεση.Οι "κυανέρυθροι", που προέρχονταν από δύο συνεχόμενες νίκες, ήταν ανύπαρκτοι επιθετικά, αφού η μοναδική κλασική ευκαιρία που είχαν, σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.Αυτή η νίκη επέτρεψε στη νησιωτική ομάδα να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού και μάλιστα να ανέβει στην 6η θέση της βαθμολογίας, ισόβαθμη με τον Άρη και τον Ολυμπιακό Βόλου με 16 βαθμούς.Από την άλλη, ο Πανιώνιος έμεινε στους 13 βαθμούς και είναι προτελευταίος, με την ΑΕΛ να είναι η μοναδική ομάδα που βρίσκεται από κάτω του.Διαιτητής: Ν. Χαραλαμπίδης (Καβάλα