«Άρρωστος» ο Παναθηναϊκός

Κακός για ένα ακόμα παιχνίδι ο Παναθηναϊκός, έμεινε στο 1-1 στη Λιβαδειά με τον Ατρόμητο, καθώς σε ένα ολόκληρο 90λεπτο δεν κατάφερε να κάνει κλασική ευκαιρία. Ανώτεροι οι Περιστεριώτες, «πάτσισαν» με κεραυνό του Ιγκλέσιας το γκολ του Τοτσέ με εκτέλεση πέναλτι και μπορούσαν να φύγουν και με το τρίποντο από τη Βοιωτία.

Το αποτέλεσμα της αναμέτρησης διατηρεί αήττητο τον Ατρόμητο, ενώ την ίδια ώρα, φέρνει τον Παναθηναϊκό στο -9 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό. Το χειρότερο; Εκτός του ότι έχασε τον Μπουμσόνγκ (αποχώρησε τραυματίας), το «τριφύλλι» δεν έδειξε σημάδια βελτίωσης παρότι άπαντες ήταν αποφασισμένοι να δώσουν απαντήσεις στο συγκεκριμένο ματς. Αν κάτι μπορεί να κρατήσει ο Φερέιρα από τον αγώνα είναι το κάτι σαν πάθος που έβγαλαν οι παίκτες του για πρώτη φορά στη φετινή περίοδο.