Αμβούργο - Ζανκτ Πάουλι 4-3: Σκόραρε ο Σάλιακας, ηττήθηκε η ομάδα του

Εντυπωσιακός σε ένα ακόμη παιχνίδι με την Ζανκτ Πάουλι ήταν ο Μανώλης Σάλιακας με τον Έλληνα δεξιό μπακ να αγωνίζεται βασικός στο εκτός έδρας ντέρμπι με το Αμβούργο και να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Το γκολ που πέτυχε όμως, το τέταρτο στη σεζόν, δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του η οποία εν τέλει γνώρισε την ήττα σε ένα όμορφο παιχνίδι με 4-3.

Ο Σάλιακας έβαλε μπροστά την ομάδα του στο 36' με ωραίο ανέβασμα από τα δεξιά και σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά το Αμβούργο απάντησε με τρία γκολ και πήρε προβάδισμα με 3-1.

Η ομάδα του Έλληνα μπακ που έπαιξε για 89 λεπτά κατάφερε να μειώσει σε 3-2 αλλά το Αμβούργο βρήκε και τέταρτο γκολ στο 78' με τη Ζανκ Πάουλι να μειώνει ένα λεπτό αργότερα στο 4-3 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.