Δύσκολα η Ρεάλ την Μακάμπι (vid)

Στην Μαδρίτη έγινε ένα πολύ μεγάλο παιχνίδι,με την Ρεάλ να καταφέρνει να κερδίσει την Μακάμπι με 80-75,όντας πίσω στο σκορ για 30 λεπτά.Από 14 πόντους είχαν Φερνάντες και Αγιόν για τους νικητές ενώ Γκάουντλοκ και Ραντ πέτυχαν από 18 για την Μακάμπι,που πάλεψε κυριολεκτικά στην ισπανική πρωτεύουσα.

Μετά το αρχικό 12-7 της «Βασίλισσας» η Μακάμπι έτρεξε ένα σερί 11-0 για το 12-18,με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 16-21 υπέρ των Ισραηλινών.Στην συνέχεια η Ρεάλ θέλησε να πιέσει και προσπέρασε

εν τέλει με τρίποντο του Φερνάντες για το 30-29.Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 37-36 υπέρ των Μαδριλένων,με τον Ρούντι να έχει 10 πόντους και το Ντόντσιτς 9.Για την ομάδα του «λαού» ο Γκάουντλοκ είχε 12 πόντους.

Η Μακάμπι είχε σταθερά το προβάδισμα και στην τρίτη περίοδο,τελειώνοντας το δεκάλεπτο στο +3 (53-56).Ωστόσο η Ρεάλ με επιμέρους 27-19 στην τέταρτη περίοδο έφτασε σε μια σημαντική νίκη με 80-75.

Δεκάλεπτα: 16-21,37-36,53-56,80-75