Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαχ πρώτα του έβαλε πωλητήριο και τώρα τον αποθεώνει δημόσια

08:22 8/10/2023 - Πηγή: Contra

Από νέα ήττα σοκ γλίτωσε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και αυτό το οφείλει στον Σκοτ ΜακΤόμινει. Ο Σκωτσέζος μπήκε στην αναμέτρηση στο 83ο λεπτό και με το σκορ στο 0-1 και αφού πρώτα προδόθηκε από το VAR μετά σημείωσε άλλα δύο τέρματα στις καθυστερήσεις και έδωσε τη νίκη-λύτρωση στην ομάδα του.

Τον Μακτόμινεϊ αποθέωσε με δηλώσεις του μετά από το τέλος της αναμέτρησης ο προπονητής των "κόκκινων διαβόλων", Έρικ Τεν Χαχ λέγοντας,

μεταξύ άλλων, πως έκανε μία μοναδική εμφάνιση και πάλευε για κάθε διεκδίκηση της μπάλας.

"Ο ΜακΤόμινει ήταν εξαιρετικός. Μπορεί να μπήκε κοντά στη ήξη της αναμέτρησης αλλά διεκδικούσε κάθε μπάλα και κάθε μονομαχια"

Θυμίζουμε πως ο Τεν Χαχ δεν είχε στα βασικα του πλάνα τον παίκτη και το καλοκαίρι τον είχε στη λίστα της με τους υποψηφίους προς αποχώρηση απορρίπτοντας βέβαια την πρόταση ύψους 35.000.000 ευρώ που κατέθεσε για την αγορά του η Γουέστ Χαμ.