Βαλένθια-Ατλέτικο Μ. 3-0: “Νυχτερίδες” από τα παλιά! (highlights)

Στο πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκε το “φάντασμα” της Ατλέτικο Μαδρίτης, απέναντι σε μία ομάδα αποφασισμένη να δώσει τα πάντα στον αγωνιστικό χώρο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ούγκο Ντούρο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Μόλις στο 5ο λεπτό, μετά τη σέντρα του Κανός, σκόραρε από δύσκολη θέση και στο 34΄ σε μία γρήγορη αντεπίθεση, ο Πέρεθ έβγαλε την κάθετη πάσα για τον 23χρονο επιθετικό, ο οποίος αφού απέφυγε με εκπληκτική προσποίηση τον Σάβιτς, πλάσαρε τον Όμπλακ για το 2-0. Σε αυτό το διάστημα οι “ροχιμπλάνκος” είχαν να επιδείξουν μόνο δύο σουτ του Γιορέντε.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα του Ρουμπέν Μπαράχα να αιφνιδιάζει εκ νεόυ τους Μαδριλένους. Ο Χάβι Γκέρα με πολύ ωραία ατομική προσπάθεια νλικησε τον Όμπλακ για το τελικό 3-0, στην πρώτη νίκη της Βαλένθια επί της Ατλέτικο Μαδρίτης από το 2014.