Παγκόσμιο U19: Απίστευτο σκορ (120-20) στον αγώνα Ισπανίας-Λιβάνου

Σκορ από άλλες, παλιότερες εποχές του παγκοσμίου μπάσκετ, όταν τύχαινε να αναμετρηθούν Εθνικές ομάδες που αποτελούσαν υπερδυνάμεις του χώρου με ανίσχυρους αντιπάλους που μετατρέπονταν σε… “σάκους του μπόξ”, είχε ο αγώνας νοκ-αουτ Ισπανίας-Λιβάνου, με την τελική διαφορά των 100 πόντων (120-20)!

Στο format του Παγκόσμιου κύπελλου U19 που διεξάγεται στην Ουγγαρία και μπορείτε να παρακολουθήσετε από τα κανάλια της ΝOVA, την πρόκριση

από την πρώτη φάση των ομίλων τεσσάρων ομάδων για τα νοκ – άουτ, την κερδίζουν… και οι τέσσερις, .

Οι Λιβανέζοι παίκτες U19 κατάφεραν να πετύχουν μόλις 20 πόντους. Δυο στο πρώτο δεκάλεπτο, τέσσερις στο δεύτερο, τους περισσότερους (10) στο τρίτο και τέσσερις στην τελευταία περίοδο.

Ο… τοπ σκόρερ του Λίβανου είχε 8 πόντους και μερικοί ακόμα είχαν τη χαρά να γραφτούν στον πίνακα των σκόρερ.

Οποιοσδήποτε δεν παρακολούθησε το παιχνίδι και έμαθε το τελικό σκορ, μπορεί κάλλιστα να σκέφτηκε ότι ήταν αγώνας ανδρικής ομάδας με αντίπαλο ακόμα και με ομάδα παίδων…