Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Η ματσάρα με τα επτά γκολ! (vid)

Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Η ματσάρα με τα επτά γκολ! (vid)ageorgiΣάβ, 01/02/2021 - 09:58

Σε ένα από τα πιο συγκλονιστικά πρωταθλήματα όλων των εποχών, μια αγωνιστική πριν το τέλος ο Ολυμπιακός των 52 βαθμών υποδέχεται την ΑΕΚ των 55 βαθμών στο ΟΑΚΑ και ξέρει ότι ακόμα και με ισοπαλία η επιστροφή στους τίτλους θα είναι γεγονός.

Μάλιστα στο 22ο λεπτό η ΑΕΚ

με πέναλτι του Τσιάρτα πήρε προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο στο 41ο λεπτό με ένα από τα πιο ωραία γκολ που έχουμε δει σε ντέρμπι ο Αλεξανδρής ισοφάρισε και έφερε το μομέντουμ στον Ολυμπιακό.

Στο 52' ο Πατσατζόγλου έκανε το 2-1 με κεφαλιά αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι. Η ΑΕΚ τα είχε χαμένα και από ολέθριο λάθος της άμυνάς της ο Αλεξανδρής με το δεύτερό του γκολ έκανε το 3-1 έξι λεπτά αργότερα.

Στο 72' ο Τσιάρτας με νέο πέναλτι έκανε το 3-2 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι, αλλά το 4-2 του Τζόρτζεβιτς στο 90' δεν άφηνε άλλα περιθώρια, ούτε όταν ο Λάκης στο 94' διαμόρφωσε το τελικό 4-3. Η νίκη αυτή έφερνε τον Ολυμπιακό μια ανάσα από το έκτο συνεχόμενο πρωτάθλημά του.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός - ΑΕΚ Ολυμπιακός ΕΛΛΑΔΑ Ολυμπιακός-ΑΕΚ: Η ματσάρα με τα επτά γκολ! Submitted by ageorgi on Σάβ, 01/02/2021 - 09:41 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/OSFP_AEK_01_02_MATSARA_TITLOU_7… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Σεζόν 2001-02 σε ένα από τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα όλων των εποχών, για την προτελευταία αγωνιστική ο Ολυμπιακός νικά 4-3 την ΑΕΚ και με αυτή τη νίκη ουσιαστικά κατακτά τον τίτλο που η Ένωση ακουμπούσε! ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ολυμπιακός Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο ΑΕΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Σεζόν 2001-02 σε ένα από τα πιο συναρπαστικά πρωταθλήματα όλων των εποχών, για την προτελευταία αγωνιστική ο Ολυμπιακός νικά 4-3 την ΑΕΚ και με αυτή τη νίκη ουσιαστικά κατακτά τον τίτλο που η Ένωση ακουμπούσε! Article publish on Σάβ, 01/02/2021 - 09:58 Article hide updated date On Article is longform Off