Τζαζ-Κλίπερς 106-100: Επιστροφή στις νίκες

Τζαζ-Κλίπερς 106-100: Επιστροφή στις νίκεςosinteliΣάβ, 01/02/2021 - 08:45

Με τον Μάικ Κόνλεϊ να κάνει σπουδαίο παιχνίδι, οι Γιούτα Τζαζ επιβλήθηκαν 106-100 των Λος Άντζελες Κλίπερς και πανηγύρισαν την τρίτη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του ματς από το ξεκίνημα, στη δεύτερη περίοδο... άνοιξαν τη διαφορά (40-24) και έκτοτε δεν κοίταξαν ξανά πίσω. Οι Κλίπερς έβγαλαν αντίδραση στην τέταρτη περίοδο, μείωσαν σε απόσταση αναπνοής (95-94), όμως ποτέ δεν κατάφεραν να προσπεράσουν, με τους Τζαζ να διατηρούν το προβάδισμα μέχρι

τέλους.

Ο Κόνλεϊ με 33 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των νικητών, με τον Φέιβορς να ακολουθεί σε απόδοση με 14 πόντους και 11 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά, ξεχώρισαν ο Τζορτζ με 25 πόντους και ο Λέοναρντ που άγγιξε το triple double με 20 πόντους, 16 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-19, 51-42, 84-65, 106-100.

ΑΜΕΡΙΚΗ - NBA - ΜΠΑΣΚΕΤ Utah Jazz - Μπάσκετ Los Angeles Clippers - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Utah Jazz ΑΜΕΡΙΚΗ Με τον Μάικ Κόνλεϊ να κάνει σπουδαίο παιχνίδι, οι Γιούτα Τζαζ επιβλήθηκαν 106-100 των Λος Άντζελες Κλίπερς και πανηγύρισαν την τρίτη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα.

Article publish on Σάβ, 01/02/2021 - 08:45 Article hide updated date On Article is longform Off