Μια ομάδα μόνος του ο Ολάντιπο

Τρομερή εμφάνιση από τον Βίκτορ Ολάντιπο στη νίκη 126-116 των Ιντινάνα Πέισερς επί των Ντένβερ Νάγκετς, εντός έδρας. Ο παίκτης των γηπεδούχων τελείωσε τον αγώνα με 47 πόντους σε 45,03 λεπτά συμμετοχής, επίδοση που είναι ρεκόρ καριέρας στο ΝΒΑ. Επίσης, είχε επτά ριμπάουντ, έξι ασίστ, δυο κλεψίματα, ένα κόψιμο και τέσσερα λάθη. Ο Αμερικανός παίκτης βοήθησε την ομάδα του να επιστρέψει από το -19 και να στείλει το ματς στην παράταση (114-114), όπου
τελικά πήραν τη νίκη.

Ο Μάιλς Τέρνερ είχε 24 πόντους για τους νικητές, ενώ στους 18 σταμάτησε ο Ταντέους Γιάνγκ. Από την πλευρά των ηττημένων, ο Τρέι Λάιλες είχε 25 πόντους, ενώ από 21 είχαν οι Γκάρι Χάρις και Γουίλ Μπάρντον. Αυτή ήταν η 16η εφετινή νίκη των Πέισερς σε σύνολο 27 αναμετρήσεων, ενώ από την άλλη πλευρά οι Νάγκετς γνώρισαν την δωδέκατη εφετινή τους ήττα σε 26 ματς.

Οι πόντοι:

Πέισερς: Μπογκντάνοβιτς 7, Γιάνγκ 18, Τ. Τέρνερ 24, Ολάντιπο 47, Τζόζεφ 2, Σαμπόνις 14, Στέφενσον 12, Τζ. Γιάνγκ 2

Νάγκετς: Πλούμλι 7, Μάρεϊ 13, Λάιλες 25, Μπίσλεϊ 4, Χάρις 21, Μπάρντον 21, Τσάντλερ 18, Φαρίντ 4, Μάντλεϊ 3