Λιχτενστάιν-Πορτογαλία 0-2: Προπόνηση και 9 στα 9 (highlights)

Οι Πορτογάλοι δεν μπήκαν με ενέργεια στο παιχνίδι και χάθηκε αρκετός χρόνος στο πρώτο μισό της αναμέτρησης. Ο Νέβες δοκίμασε με μακρινό σουτ να νικήσει τον Μπούχελ στο 13′ ενώ ο Ρονάλντο αστόχησε στο 22ο λεπτό.

Με τη συνμπλήρωση μισής ώρας στο παιχνίδι οι Πορτογάλοι είχαν την καλύτερη στιγμή τους όταν ο Γκονσάλο Ράμος αστόχησε σε κεφαλιά αμαρκάριστον από το ύψις της μικρής περιοχής. Το πρώτο μισό του αγώνα στο βαντούζ είχε ακόμη δύο τελικές του Κριστιάνο Ρονάλντο που όμως δεν βρήκαν στόχο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με το 10ο γκολ

του στη διοργάνωση σημείωσε το 1-0 με εξαιρετικό σουτ λίγο μέσα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής. ΄Ξταν το 10ο γκολ του στη διάρκεια των προκριματικών του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Ο Ζοάο Κανσέλο σημείωσε το 2-0 στο 57′ οριστικοποιώντας το τρίποντο της νίκης και το απόλυτο νικών (9 στα 9) των Πορτογάλων στην προκριματική φάση.