Γλίτωσε στο τέλος η Μπριζ

Η Κλαμπ Μπριζ έφτασε κοντά ώστε να υποστεί την τρίτη της ήττα στο Βελγικό πρωτάθλημα αλλά με δυο γκολ στο τέλος του αγώνα κατάφερε να αποσπάσει ισοπαλία με 2-2 από την Αντβέρπ.

Οι φιλοξενούμενοι παρά την ισοπαλία βρίσκονται στο +9 από τη δεύτερη Σαρλερουά.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα όταν ο Χέρμανς εκτέλεσε το κόρνερ η μπάλα έμεινε μέσα στην περιοχή και ο Ματέους έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0, λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου έγινε και το 2-0 όταν ο Βαν
Νταμ έκανε ωραία σέντρα από τα αριστερά, ο Οβούσου βρέθηκε μόνος του και με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του. Εκεί που όλα έδειχναν ότι η Αντβέρπ θα πάρει μια σπουδαία νίκη ήρθε πρώτα ο Ιβάν Τόμετσακ με σουτ να μειώσει σε 2-1 και στις καθυστερήσεις του αγώνα έγινε και το 2-2 με Βόρμερ να κάνει το σουτ και να νικάει τον Μπολάτ, που δεν είχει σωστή αντίδραση.