Πλησίασαν στην κορυφή Παναχαϊκή και ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ παρά τα πολλά προβλήματα συνεχίζει να παρουσιάζεται ανταγωνιστικός και με νίκη με 3-1 επί του Απόλλωνα Πόντου πλησίασε στο -3 την κορυφή. Η Παναχαϊκή δεν χρειάστηκε να ιδρώσει αφού πήρε τους τρεiς βαθμούς άνευ αγώνα απέναντι στον Αχαρναϊκό.

Στους 29 πόντους ανέβηκε η ομάδα από την Πάτρα, στους 27 ο ΟΦΗ, βάζοντας πίεση στον Άρη που είναι στην κορυφή με
30.

Οι Κρητικοί μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Συμελίδη κατάφεραν όμως να απαντήσουν σχετικά νωρίς ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Μάνο στο 17’, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και 62’ πάλι ο Μάνος έκανε την ανατροπή γράφοντας το 2-1, το τελικό 3-1 έκανε ο Παπαστεριανός στο 83’.

Στα άλλα αποτελέσματα η Δόξα Δράμας συνέχισε το αρνητικό σερί της μένοντας στο 2-2 με τον Απόλλων Λάρισας. Η Σπάρτη επικράτησε με 1-0 της Καλλιθέας με γκολ του Τριανταφυλάκου στο 10’. Η Αναγέννηση Καρδίτσας σκόραρε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και πήρε τη νίκη με 2-0 επί του Αιγινιακού. Ο Κισσαμικός πέρασε αέρας από την έδρα του Παναιγιάλειου επικρατώντας εύκολα με 4-0. Πανσεραϊκός και Τρίκαλα έμειναν στο 1-1, ενώ ο Εργοτέλης πέρασε από την έδρα της Βέροιας με 2-0.