Κύπελλο Ελλάδας: Άλμα πρόκρισης για Πανιώνιο – Νίκες για ΑΕΛ και Παναιτωλικό (εικόνες – video)

Πανιώνιος, ΑΕΛ και Παναιτωλικός επικράτησαν σήμερα στους αγώνες της δεύτερης αγωνιστικής του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ματσάρα από τις λίγες, ήταν αυτή που διεξήχθη ανάμεσα στον Άρη και τον Πανιώνιο στο «Κλ. Βικελίδης» για την 2η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι «κυανέρυθροι» άφησαν το καλύτερο για το τέλος και με «χτύπημα» στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γεσίλ να σκοράρει

με τακουνάκι, πέρασαν νικηφόρα με 2-1 και έκαναν άλμα πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Όσο για τον Άρη, θέλει πλέον μόνο νίκη με τον ΠΑΣ Γιάννινα εντός έδρας, ώστε να πάρει την 2η θέση. Με οποιοδήποτε άλλο αποτέλεσμα, μένει εκτός συνέχειας.

Σημαντικό βήμα για τη πρόκριση έκανε η ΑΕΛ επικρατώντας της Παναχαϊκής με 3-0 σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι και με φάσεις και από τις δυο πλευρές.

Ο Παναιτωλικός από την πλευρά του έκανε το χρέος και πιο εύκολα από ο,τι μπορεί να δείχνει το 2-0, πήρε τη νίκη επί του Πανσερραϊκού χάρη στο γκολ του Μάρκος Πάουλο στο όγδοο λεπτό και του Μάρκο Μαρκόβσκι στο 85ο.

Πηγή: Sport24.gr