Αφιερωμένο στον Αβραάμ

Για μία ακόμα χρονιά, όπως συμβαίνει παραδοσιακά στις προετοιμασίες του Ολυμπιακού, πραγματοποιήθηκε το καθιερωμένο φιλικό παιχνίδι μεταξύ των δημοσιογράφων που καλύπτουν το ρεπορτάζ των ερυθρολεύκων και των μελών του τεχνικού επιτελείου των Πειραιωτών.

Οι δημοσιογράφοι δεν κατάφεραν να δυσκολέψουν τα μέλη του τεχνικού επιτελείου, το οποίο νίκησε τους ρεπόρτερς με το εντυπωσιακό σκορ 9-1.

Το αποτέλεσμα, βέβαια, δεν είχε σημασία, με το ματς να διεξάγεται σε πολύ καλό και φιλικό κλίμα. Η αφεντιά μου

προσπαθούσε να δώσει οδηγίες από τον πάγκο, αλλά ο Ντάρκο και η παρέα του ήταν ασταμάτητοι.

Το γκολ της τιμής σημείωσε ο συνάδελφος Νίκος Γαβαλάς στο 50ό και τελευταίο λεπτό του αγώνα! Το παιχνίδι είχε δύο ημίχρονα από 25 λεπτά το καθένα.

Ωστόσο, η μεγάλη στιγμή του αγώνα ήταν μετά την επίτευξη του 8-0. Ο Χρήστος Θέος από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ζήτησε να του φέρουν ένα πανό, το οποίο ανέγραφε: “Για σένα Αβραάμ”.