Ο Καραγκούνης λύτρωσε τον Ατρόμητο

Ο Θανάσης Καραγκούνης μπήκε στο 81′ και στο 87′ λύτρωσε τον Ατρόμητο σκοράροντας το γκολ της νίκης. Με το 2-1 απέναντι στον αξιόμαχο Πανθρακικό, η ομάδα του Μπάγεβιτς επικράτησε 2-1 και πήρε το τρίποντο μετά από δύο μήνες.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με θαυμάσιο γκολ του Κούτσι στο 18ο λεπτό, ο Πανθρακικός, όμως, στο ντεμπούτο του Παύλου Δερμιτζάκη στον πάγκο, απάντησε στο 44′ με τον Παπαδόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι

έμειναν με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Μουνάφο στο 54′, αλλά ο Ατρόμητος δεν μπορούσε να απειλήσει με αξιώσεις και χρειάστηκε το σουτ του Καραγκούνη τρία λεπτά πριν τα 90′ για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Μπάλλας (Καραμάνος 61′), Δημούτσος, Μπρίτο, Σουμπίνιο (Πίτου 80′), Μπέλιτς (Καραγκούνης 81′), Κούτσι.

Πανθρακικός (Δερμιτζάκης): Αντίλοβιτς, Χρήστου, Σερφά, Σκλιοπίδης, Λαδάκης, Μακρυδημήτρης, Μουνάφο, Μπαϊκαρά, Λουσέρο (Βαγιαχέρο 79′), Βαϊρουά (Καστελάν 56′), Παπαδόπουλος (Κυβελίδης 65′).