Αστέρας για τα αστέρια

Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα και θέλει την τελευταία αγωνιστική νίκη στο Περιστέρι και ήττα του ΠΑΟΚ στους Ζωσιμάδες για να πάρει την πρώτη θέση στα πλέι οφ που δίνει το εισιτήριο του Champions League.

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με θαυμάσιο γκολ του Κάφα μόλις

στο 6ο, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Τσαμπούρης «έγραψε» το 2-0. Ο ΠΑΣ μείωσε στο 23ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κοροβέση, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Αστέρα και έμεινε εκτός διεκδίκησης του Champions League.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Σάκης Τσιώλης): Γεωργακόπουλος, Γιαλούσης, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Τσαμπούρης, Κάφα, Ουσέρο, Ουρτάδο(46′ Ναβάρο – 57′ Ντε Μπλάσις), Ράγιος, Μπακασέτας(79′ Καστέλς), Περόνε.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Μιχαήλ, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Μπέριος, Ρουμπουλάκου(64′ Τσουκαλάς), Κεϊτά, Βίλα, Γεωργίου(74′ Ντάσιος), Κοροβέσης, Νικλητσιώτης(53′ Ίλιτς).