Η καλή Μπάγερ στη Φουρτούνα φαίνεται

Εδώ η Λεβερκούζεν τα κατάφερε να φύγει από την έδρα της Μπάγερν Μονάχου με το διπλό την προηγούμενη αγωνιστική και θα κολλούσε με την Φορτούνα μέσα στην έδρα της; Έτσι λοιπόν η Μπάγερ επικράτησε με 3-2 της Ντίσελντορφ στην «Μπάι Αρένα» για τη δέκατη αγωνιστική της Bundesliga σκαρφαλώνοντας στην 4 η θέση του βαθμολογικού πινάκα με 18 βαθμούς . Το γρήγορο γκολ του Σαμ ( 16’ ) βρήκε απάντηση από τον Ράφαελ ( 40’ ) αλλά η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Σούρλε ( 41’ ). Παρότι, δε, έμειναν με δέκα παίκτες στο 63’ από την αποβολή του Ρόλφες για σκληρό φάουλ, έφτασαν τέσσερα λεπτά μετά στο 3-1 με τον Κάστρο κι απλώς το τέρμα του Μπότζεκ στο 86’ έκανε αγχωτικά τα τελευταία λεπτά

Η καλή Μπάγερ στη Φουρτούνα φαίνεται | Παρουσία - Καθημερινή αδέσμευτη ηλεκτρονική εφημερίδα

Σχετικά άρθρα:"Άκυρο" στην Φορτούνα για ΜαλεζάΕλεύθερος αν υποβιβαστεί η Φορτούνα!Τα τυπικά για Μαλεζά