Κομοτηνή : ΕΡΤ Αθλητική ενημέρωση 17-11-2016

11:06 17/11/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Αθλητική ενημέρωση

Φιλική νίκη για τον Ορφέα Ξάνθης

Μην έχοντας αγωνιστικές υποχρεώσεις οι ομάδες της Γ΄Εθνικής, προσπαθούν να κρατηθούν σε αγωνιστικούς ρυθμούς. Έτσι ο Ορφέας Ξάνθης έδωσε χθες φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο την Αναγέννηση Θαλασσιάς στην Ξάνθη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ και με 0-1 έκλεισε το ημίχρονο. Ο Ορφέας έκανε το 1-1 στο 70΄με τον Μουμίνογλου και ο ίδιος παίκτης στο 80΄διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΑΕΚομοτηνής – Ασπίδα Ξάνθης 59-81

Με πολύ καλή απόδοση στο 2ο ημίχρονο,

η Ασπίδα Ξάνθης πήρε τη νίκη στο φιλικό παιχνίδι που έγινε χθες στο κλειστό γυμναστήριο της Κομοτηνής με αντίπαλο την ΑΕΚομοτηνής. Στο 1ο μέρος η ΑΕΚομοτηνής ήταν ανταγωνιστική και μάλιστα ήταν μπροστα στο σκορ και στα δύο δεκάλεπτα. Με ένα 9-26 στο 3ο δεκάλεπτο η Ασπίδα πήρε σημαντικό προβάδισμα, για να αυξήσει και άλλο τη διαφορά στο τέλος.
Δεκάλεπτα : 24-19 37-36 46-62 59-81

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρίων Ξάνθης 67-34

Σε άλλο ένα φιλικό που έγινε χθες στην Κομοτηνή, ο ΓΑΣ Κομοτηνή κέρδισε εύκολα με 67-34 τον Αρίων Ξάνθης, παίζοντας πιεστική άμυνα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Δεκάλεπτα : 17-9 33-17 53-29 67-34