Δόξα Μεγαλόπολης και Αχαική διαφήμισαν το ποδόσφαιρο

10:52 12/9/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Σε ένα παιχνίδι που φέρνει κόσμο στο γήπεδο, Δόξα Μεγαλόπολης και Αχαική, αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ Εθνικής Κατηγορίας.

Χορταστικό θέαμα, πάνω από 15 ευκαιρίες, 4 γκολ και εναλλαγή συναισθημάτων, συνέθεσαν τη «δομή» της αμφίρροπης αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Παναγιωτόπουλου σε σέντρα του Μενίκου στο 31ο λεπτό.

Η Δόξα «απάντησε» άμεσα με γκολ του Παναγιωτίδη σε σέντρα του Πέπα και προηγήθηκε στο 55ο με εκτέλεση πέναλτι του Δημήτρη Λυμπερόπουλου, σε κράτημα που δέχθηκε ο Νίκος Λυμπερόπουλος.
Η Αχαική, που άφησε καλές εντυπώσεις, ισοφάρισε με τον Παναγιώτη Κωνσταντινόπουλο, κατόπιν δυνατού, διαγώνιου σουτ, έξω απ’ την επανορθωτική περιοχή, στο 81ο λεπτό της συνάντησης.

φωτό: Στ. Ζορμπαλάς