Μουντιάλ 2014 - Live: Κόστα Ρίκα - Ελλάδα

22:31 29/6/2014 - Πηγή: E-Typos
Ο Παπασταθόπουλος στο 90 λεπτό ισοφάρισε το γκολ του Ρουίς στο 52 λεπτό με το οποίο η Κόστα Ρίκα προηγήθηκε της εθνικής μας ομάδας με 1-0.Με δέκα ποδοσφαιριστές συνεχίζει από το 66 λεπτό η Κόστα Ρίκα.
Οι Έλληνες διεθνείς βρίσκονται αντιμέτωποι με την μεγαλύτερη -μέχρι την επόμενη- πρόκληση της καριέρας τους.
Οι Έλληνες διεθνείς αντιμετωπίζουν την Κόστα Ρίκα για τους «16» του Μουντιάλ της Βραζιλίας και σε περίπτωση πρόκρισης, θα εξακολουθήσουν να γράφουν ιστορία.
Ο αγώνας γίνεται στην πόλη Ρεσίφε και ο αντίπαλος είναι εξαιρετικά δυνατός στην αμυντική λειτουργία, κάτι που σε συνδυασμό με τον τρόπο που παίζει η εθνική Ελλάδας, σημαίνει ότι αναμένεται κλειστό παιχνίδι. Ο Φερνάντο Σάντος έχει στην 11αδα τους Καρνέζη, Τοροσίδη, Παπασταθόπουλο, Μανωλά, Χολέβα, Καραγκούνη, Μανιάτη, Σάμαρη, Σαλπιγγίδη, Χριστοδουλόπουλο και Σαμαρά.

Πηγή: novasports.gr