Την συνέτριψε! 4-1 ο Ολυμπιακός την Αστάνα

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Με διαφορά 3 τερμάτων επιβλήθηκε ο Ολυμπιακός της Αστάνα για το Europa Leaague με τον πίνακα του σκορ να δείχνει 4-1 υπέρ των γηπεδούχων με τη λήξη του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το παιχνίδι πιέζοντας από νωρίς, με το πρώτο γκολ

να έρχεται στο 25ο λεπτό με δεξί πλασέ του Φιγκέιρας μετά από εξαιρετική ενέργεια και πάσα του Φορτούνη. Το 2-0 ήρθε μόλις 8′ αργότερα, στο 33′ με αριστερό σουτ του Ελιουνούσι μέσα από την περιοχή, ενώ 1’λεπτό μετά ο Σεμπά έγραψε το 3-0 με τον Ελιουνούσι να προσφέρει την ασίστ.

Η Αστάνα είχε ένα δοκάρι στο 37′, όμως δεν δημιούργησε προβλήματα στον Ολυμπιακό για το υπόλοιπο ημίχρονο. Το γκολ για την Αστάνα ήρθε στο 54′ μετά από λάθος πάσα του Λεάλι.

Ο Σεμπά πέτυχε το δέυτερο προσωπικό του τέρμα στο 65′ ανεβάζοντας κι άλλο τον δείκτη του σκορ.

Το άρθρο Την συνέτριψε! 4-1 ο Ολυμπιακός την Αστάνα εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.