Έγκλημα και τιμωρία για τον Παναθηναϊκό στο Βέλγιο (Video)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Ο Παναθηναϊκός παρότι προηγήθηκε με 2-0, έφυγε με την ισοπαλία 2-2 από το Βέλγιο απέναντι στη Σταντάρ. Ανύπαρκτο πέναλτι έδωσε ο διαιτητής στους γηπεδούχους.

Το ματς

Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 12′ λεπτό με τον Ιμπάρμπο να συγκλίνει από δεξιά και με εντυπωσιακό σουτ να κάνει το 0-1.

Στο 36′ Λέτο και Ιμπάρμπο άλλαξαν πολύ ωραία την μπάλα με τον δεύτερο να εκτελεί και να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ

του ΠΑΟ.

Στο 45′ ο διαιτητής είδε πέναλτισε μαρκάρισμα του Κουτρουμπή στον Σα. Ο Εντμίλσον το εκτέλεσε και μείωσε σε 1-2.

Καλύτερη η Σταντάρ στην επανάληψη, άγγιξε την ισοφάριση στο 66′ με προβολή του Σα.

Τελικά τα κατάφερε στο 82′ με τον Μπελφοντίλ να εκτελεί φάουλ, τον Στιλ να μην υπολογίζει σωστά και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιμπάρμπο είχε καλή ευκαιρία να σκοράρει και να δώσει τη νίκη στον ΠΑΟ.

ΣΤΑΝΤΑΡ: Ζιλέτ, Ντοσεβί (63’Εμπενζά), Σολζ, Εντμίλσον, Τρέμπελ, Αντράντε, Φάι, Λαΐφης, Σισέ (72’Ενό), Σα, Μπελφοντίλ

ΠΑΟ: Στιλ, Σάμπα, Μολέδο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Κουλιμπαλί, Ζέκα (78’Εμποκού), Λεντέσμα, Βιγιαφάνιες, Ιμπάρμπο, Λέτο (74’Λουντ)