Στη Βέροια κατέβηκε με … Φερέιρα ο Παναθηναϊκός;

Στην προ Ρότσα εποχή, στις μέρες Φερέιρα επέστρεψε ο Παναθηναϊκός που έχασε πανηγυρικά με κατεβασμένα τα χέρια (ίσως και τα…) για να διασυρθεί με το ευρύ σκορ του 3-0 από μια επαρχιακή ομάδα του επιπέδου της Βέροιας.

Στη χειρότερη εφετινή εμφάνιση τους οι πράσινοι που κοκκίνισαν από το κακό τους υπέστησαν μια από τις βαρύτερες

εκτός έδρας ήττες της ιστορίας τους στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής.

Τα δύο γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Ιωάννου (14΄, 44΄) στο πρώτο ημίχρονο και 10 λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ο Μπαργκάν (55΄) έκανε το τελικό 3-0.

Οι παίκτες του Ρότσα προσπάθησαν να αντιδράσουν στην επανάληψη, αλλά η κακή ανασταλτική λειτουργία τους άφηνε εκτεθειμένα τα «μετόπισθεν».

Με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών ο διαιτητής Θάνος διέκοψε το παιχνίδι λόγω επεισοδίων στις εξέδρες, και λίγο αργότερα σφύριξε τη λήξη χωρίς να παιχτούν καθυστερήσεις.

Μέσα σε όλα υπήρξε και το σαρδάμ του εκφωνητή που λίγο πολύ περιέγραψε την κατάσταση εις βάρος του Παναθηναϊκού…