Πράσινη νίκη με 1-0 σε συναρπαστικό ματς με τους κυανέρυθρους

Εκμεταλλευόμενος το πρώτο ημίχρονο στο οποίο είχε πολύ καλή απόδοση ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 του Πανιωνίου σε ένα ματς όπου οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πολύ καλύτερα στο δεύτερο μέρος όπου και θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν τους «πράσινους». Σκόρερ για τον Παναθηναϊκό ο Πράνιτς στο 16ο λεπτό, ενώ δοκάρια είχαν οι Λάζνικ και Λαμπρόπουλος για τον Πανιώνιο και Καρέλης για το τριφύλλι.

Οι πράσινοι κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος όπου είχαν το γκολ,

δοκάρι με τον Καρέλη και κλασικές φάσεις για να κάνουν το 2-0 και το 3-0 αλλά ήταν πολύ κακοί στο δεύτερο μέρος όταν και οι γηπεδούχοι έψαξαν στα ίσια την ισοφάριση και είχαν χαμένο πέναλτι στο 67', ευκαιρίες και δοκάρι με τον Λαμπρόπουλο στο 80'.

Γήπεδο: Απόστολος Νικολαΐδης

Διαιτητής: Δασκαλόπουλος Γεώργιος (Κορινθίας)

Βοηθοί: Ελευθερίου Φλ. (Αθηνών), Ταρανάς Αθ. (Αθηνών)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: (ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ): Καπίνο, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Ρισβάνης, Νάνο, Μέντες, Αμπέντ (30' Δώνης), Ντίνας (77' Ατζαγκούν), Πράνιτς, Καρέλης (70' Κλωναρίδης), Μπεργκ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ): Ανέστης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Παντίδος, Κούρος (82' Γιάννου), Κολοβός, Κουλουχέρης, Αραβίδης, Ζαχαράκης (46' Ντούνης), Παναγιωτούδης (65' Λάζνικ), Καπάνταης.

Γκολ: 16' Πράνιτς

Κίτρινες κάρτες: 67' Κουτρουμπής, 85΄Μπέργκ, Νάνο/15' Λαμπρόπουλος, 85' Κολοβός