Ο Πλατανιάς νικητής στη «Μάχη της Κρήτης»

Με σκορ 3-1 «πέρασε» ο Πλατανιάς από το «Γεντί Κουλέ», επικρατώντας του γηπεδούχου ΟΦΗ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν με σκορ 2-0, ενώ άντεξαν στην πίεση του ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνοντας μία σπουδαία νίκη.

Ο Πλατανιάς προηγήθηκε νωρίς στο σκορ με αυτογκόλ του Μονιάκη (στο 2ο λεπτό), ενώ διπλασίασε τα τέρματά του με τον Γιάννου (στο 22ο λεπτό). Ο Μαραγουδάκης σκόραρε το τελευταίο γκολ

του Πλατανιά, ενώ στο ενδιάμεσο (στο 49ο λεπτό) είχε προλάβει να μειώσει το σκορ ο ΟΦΗ με τον Σαρ.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΟΦΗ (Γιάννης Πετράκης): Αγριμάκης, Βερόν, Σαρ, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης, Παπάζογλου, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης (27’ Ζορμπάς), Περογαμβράκης, Σόουζα, Μπούρμπος

Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Κηπουρός, Γκονζάλες, Δημήτρης, Ποτουρίδης, Καστέλς, Γιάννου (67’ Μαραγκουδάκης), Δέντσας (54’ Στόλερ), Αναστασάκος, Ναζλίδης, Αγκιλέρα (90’ Μιρτσέτα), Κάλαϊζιτς