Εξόντωσε τον… κατηραµένο ΟΦΗ

Ξόρκισε την κατάρα που τον συνόδευε στα τελευταία παιχνίδια ο ΠΑΟΚ και γεύτηκε τη χαρά της νίκης μετά από τέσσερις αγωνιστικές που επικράτησε στην Τούμπα με 3-1 του ΟΦΗ, στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.

Αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το γκολ του Περογαμβράκη στο 9, η ομάδα του Γιώργου Δώνη κατάφερε να αφυπνιστεί και αφού έχασε πολλές ευκαιρίες με τον Αθανασιάδη, ο διεθνής σέντερ φορ πέτυχε το ζητούμενο στο 38ο λεπτό, όταν με προβολή μετά από ωραία ενέργεια του Λόρενς έφερε το παιχνίδια στα ίσια.

Ο κορυφαίος παίκτης του ΠΑΟΚ στο ματς, Λόρενς, παρέμεινε πρωταγωνιστής και στην φάση του 45ου λεπτού, από την οποία ο Κατσικάς με κεφαλιά σημείωσε το 2-1. Στην επανάληψη από λάθος του Κουρδάκη, ο Λόρενς, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΗ και εκεί «τελείωσε» το παιχνίδι καθώς οι Κρητικοί δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.