«Χρυσό» τρίποντο κρατάει τον Πλατανιά στην Super League

Τρεις βαθμούς που μπορεί να σώσουν τη χρονιά με την παραμονή της ομάδας της Κρήτης στην Super League, πήρε ο Πλατανιάς ο οποίος επιβλήθηκε με 2-0 του Παναιτωλικού στον αγώνα που έγινε το απόγευμα της Κυριακής στα Χανιά για την 32η αγωνιστική της Super League.

Τα δύο «χρυσά» γκολ πέτυχαν για τους γηπεδούχους ο Τόρες στο 83ο λεπτό και ο Γιακουμάκης στο 88ο λεπτό. Από την άλλη η ομάδα του Αγρινίου αποχαιρετά τις όποιες πιθανότητες είχε για συμμετοχή στα πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι ήταν νευρικό με πολλές κίτρινες κάρτες και κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ομάδα της Κρήτης να υπερτερεί στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Α.Παππάς (Αθηνών)

Κίτρινες: Ζαραδούκας, Τετέ, Αγκιλέρα, Τόρες, Δημήτρης, Μαχαμάτ – Ράφαελ, Βιγιαφάνες, Κέβιν, Κάπελ, Φωτάκης, Μύγας

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γ.Παράσχος): Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα (58΄ Γκαβιλάν), Μπανανά, Ζαραδούκας (77΄ Γιακουμάκης), Τετέ, Αγκιλέρα, Αποστολόπουλος, Μαχαμάτ, Μενδρινός (68΄ Γουνδουλάκης), Τόρες.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Μ.Χάβος): Ράφαελ, Λάζαρ, Μαλεζάς, Κούσας, Κέβιν (46΄ Κουτρομάνος), Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Κάπελ (58΄ Μύγας), Βιγιαφάνες, Μορένο (78΄ Άλβες).