Ισοπαλία με 1-1 στην Τούμπα για ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα

ÐÁÏÊ-ÐÁÓ ÃÉÁÍÍÉÍÁ ( 32ç ÁÃÙÍÉÓÔÉÊÇ SUPER LEAGUE ) ( ICONPRESS/ÂÁÓÉËÇÓ ÂÅÑÂÅÑÉÄÇÓ ) ÖÁÓÇ

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα που έγινε σήμερα το μεσημέρι στην Τούμπα και έτσι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, την οποία διεκδικεί με τον Παναθηναϊκό. Το τελικό 1-1 χαρακτηρίζεται δίκαιο για τις δύο ομάδες.

Οι φιλοξενούμενοι

προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με τον Τσάβες για να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ δύο λεπτά αργότερα (14΄) με τον Περέιρα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί ότι ο ΠΑΣ τελείωσε τον αγώνα με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χαρίση στις καθυστερήσεις.

ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Κόστα, Νομπόα, Κάτσε, Γκολάσα (78′ Πόζογλου), Μακ, Περέιρα (76′ Τζιόλης), Κουλούρης (62′ Αθανασιάδης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Πετράκης): Βελλίδης, Στρούνα, Ναδάλες, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς (85′ Μπέριος), Χαρίσης, Τσάβες, Ιλιτς, Κοροβέσης (82′ Ντάσιος), Μανιάς (82′ Γιάκος).