Ούτε τώρα η Γιουνάιτεντ!

Χωρίς εκτός έδρας νίκη παρέμεινε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στο Σάντερλαντ σε ένα παιχνίδι όπου άργησε να αρχίσει λόγω σπασμένης αντλίας!Τέσσερις ισοπαλίες σε ισάριθμες εκτός έδρας αναμετρήσεις της μετράει η Γιουνάιτεντ μετά και το 0-0 στο Σάντερλαντ! Η ομάδα του Φέργκιουσον έχασε την ευκαιρία να «πατήσει» κορυφή αν και η αλήθεια είναι πως με βάση την εικόνα του πρώτου ημιχρόνου, θα μπορούσε κάλιστα να είχε φύγει με άδεια τα χέρια από το «Στάδιο του Φωτός» καθώς οι γηπεδούχοι είχαν πολλές ευκαιρίες στο διάστημα αυτό. Η είσοδος των Μπερμπάτοφ, Τσικαρίτο στο δεύτερο μέρος βελτίωσε την παρουσία της Γιουνάιτεντ, όμως το 0-0 παρέμεινε. Αξίζει, επίσης, να σημειωθεί πως ο αγώνας άργησε 20 λεπτά να ξεκινήσει λόγω σπασμένες αντλίας στα αποδυτήρια τω