Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1 για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ

Το αποτέλεσμα που δεν είχαν φέρει ποτέ στην ιστορία τους, στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, έφεραν Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Ο λόγος για την ισοπαλία 1-1 που άφησε και τις δύο ομάδες ανικανοποίητες. Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες, με τον Αστέρα να κυριαρχεί κατά κράτος στο πρώτο, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να κλειδώσει το ματς.

Οι γηπεδούχοι ήταν αισθητά καλύτεροι στο πρώτο μέρος και πήραν νωρίς το προβάδισμα με το πρώτο γκολ

του Πουλίδο στο 17ο λεπτό, έπειτα από την άστοχη έξοδο του Μιχαηλίδη στο κόρνερ του Αστέρα και την κεφαλιά του ισπανού αμυντικού. Το γκολ αυτό έδωσε και ρυθμό στο παιχνίδι, με τους παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου να εκμεταλλεύονται τους χώρους που άφηναν οι αντίστοιχοι του Δώνη, στην προσπάθεια να ισοφαρίσουν.

Σωτήρας ο ΜιχαηλίδηςΕίχαν μάλιστα τρεις κλασικές ευκαιρίες να πάρουν το προβάδισμα πριν την λήξη του ημιχρόνου, αλλά και κάποια πολύ καλά σουτ. Σε ό,τι αφορά τις ευκαιρίες πάντως, ο Μιχαη