Ο Βόλος... βγάζει τελικό! (video)

20:06 2/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Το 2-1 του Περιστερίου δίνει… ελαφρύ προβάδισμα τελικού στον Ατρόμητο όμως στην ρεβάνς του Πανθεσσαλικού ο Ολυμπιακός με «κάβα» το… χρυσό γκολ του Σανκαρέ θα επιδιώξει την μεγάλη ανατροπή!

Η ανωτερότητα οδήγησε στο γκολ Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Ατρόμητος φρόντισε να πρεσάρει για τα καλά τον Ολυμπιακό
Βόλου. Αρχικά μπλόκαρε την κυκλοφορία της μπάλας στον αντίπαλό του και εν συνεχεία άρχισε να βγάζει φάσεις με στόχο να σημειώσει ένα γρήγορο γκολ. Δεν είναι υπερβολή το να αναφερθεί πως στα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα του Δώνη είχε κυριαρχήσει στο γήπεδο και ήταν μία… ανάσα από το να σημειώσει ένα τέρμα.Εν τέλει τα κατάφερε να σκοράρει. Μόλις στο 10ο λεπτό οι Περιστεριώτες έφτασαν στην επίτευξη ενός γκολ. Ο Καμαρά έδωσε με πολύ ωραίο τρόπο στον Σαγκανόφσκι και εκείνος με όμορφο πλασέ άνοιξε το σκορ.
Ανέβασε ρυθμούς ο Ολυμπιακός Β. αλλά… Μετά τα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα ο Ολυμπιακός Βόλου ανέβασε στροφές και κατάφερε να βγει μπροστά αλλά όχι με αξιώσεις. Οι Βολιώτ