Pregame: ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (02/03, 21:00GR)

19:41 2/3/2011 - Πηγή: Sport.gr
Στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας θα παιχτεί το πρώτο σκέλος των ημιτελικών των Δικεφάλων, όπου η ΑΕΚ θα υποδεχτεί τον ΠΑΟΚ το βράδυ της Τετάρτης (02/03, 21:00GR), με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τις βάσεις για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό. Πρώτο ημίχρονο λοιπόν
στο τερέν του ΟΑΚΑ και η επανάληψη, στη ρεβάνς της Τούμπας, 15 ημέρες αργότερα. Το Κύπελλο είναι και ο τελευταίος (χειροπιαστός) στόχος για τις δύο ομάδες, καθώς σε περίπτωση συμμετοχής στον τελικό, θα είναι το μεγάλο φαβορί και για την κατάκτηση που εκτός του τίτλου, θα τους δώσει και το καλύτερο εισιτήριο για τα play off του Europa League. Παράλληλα, θα τους διώξει και το άγχος στα play off του πρωταθλήματος, για τη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.Τρεις μήνες χωρίς νίκη
Η Ενωση βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 37 βαθμούς, έπειτα από 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 9 ήττες και τέρματα 37-29 υπέρ. Εντός έδρας έχει δώσει φέτος 11 αγώνες για το πρωτάθλημα, μετρώντα