Τρία μετάλλια για την πάλη

19:47 2/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Εξαιρετική ήταν η παρουσία των Ελλήνων αθλητών της πάλης που μας εκπροσώπησαν στο διεθνές τουρνουά που διεξήχθη στην πόλη Μπουργκάς της Βουλγαρίας, με τα αδέλφια Κουτσιούμπα να ξεχωρίζουν και πάλι.Τρία μετάλλια ήταν ο ελληνικός απολογισμός στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στη γειτονική χώρα. Στα 120 κιλά της ελληνορωμαϊκής, ο Ξενοφών Κουτσιούμπας ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου, ενώ ο αδελφός του Γιώργος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 96 κιλά. Ο Έλληνας πρωταθλητής δεν μπόρεσε να διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο, λόγω τραυματισμού στα πλευρά, με αποτέλεσμα να χάσει τον τελικό στα χαρτιά.

Τέλος, στις γυναίκες η Μαρία Πρεβολαράκη κρέμασε στο στήθος της το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 59 κιλών.