Η κούπα στην Ιαλυσό

Ο ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος επικράτησε του ΑΟ Δικαίου με 2-1 και στέφθηκε κυπελλούχος Δωδεκανήσου. Δυστυχώς, ο τελικός ήταν επεισοδιακός.Την κατάκτηση του Κυπέλλου Δωδεκανήσου πανηγυρίζει ο ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος, ο οποίος επιβλήθηκε στον τελικό του κατάμεστου γηπέδου Αρχαγγέλου του ΑΟ Δικαίου με 2-1.Ο ΓΑΣ Αναγέννηση Ιάλυσος, που ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι, άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, όταν ο Σάλιβαν έφυγε στην πλάτη της άμυνας και σημάδεψε με ακρίβεια την δεξιά γωνία της αντίπαλης εστίας. Η απάντηση του ΑΟ Δικαίου ήρθε στο 13ο λεπτό. Μετά την εκτέλεση κόρνερ από τον Πανόπουλο, ο Μάκης
Μποϊλής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινή κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 61’ με μία καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μπιγκό.Δυστυχώς, ο τελικός ήταν επεισοδιακός, καθώς διακόπηκε για περίπου 16 λεπτά, όταν ο διαιτητής Μιχάλης Φραγκίνης απέβαλε μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα στο 74’ τους Παφιάκη και Μαλλιάκα των νικητών με δεύτερη κίτρινη κάρτα για έντονη διαμαρτυρία. Στον αγωνιστικό χώρο και στις εξέδρες διαδραματίστηκαν σκηνές απείρου κάλλους και είναι ευτύχημα που το παιχνίδι άρχισε ξανά και ολοκληρώθηκε χωρίς άλλα παρατράγουδα.Οι συνθέσεις:ΓΑΣ Αναγέννηση/ΙάλυσοςΖούρδης, Μαλλιάκας, Αξιώτης (82’ Χατζημιχαήλ), Φωτεινής, Πιτσουρδάκης, Κρομμύδας, Παφιάκης, Μπιγκό, Σάλιβαν, Καρπαθάκης, Στεργιόπουλος (70’ λτ Λουκίσσας).ΑΟ ΔικαίουΛουτριώτης, Παπασεβαστός, Φονσέκα, Μασάδο, Πανόπουλος, Μουνούχος (75’ Κεφαλιανός), Μποϊλής Γ. (89’ Παπανικολάου), Μποϊλής Ζ., Σκαλέρης, Χατζηπαναγιώτης, Χατζηφούντας.