23:58 2/10/2014 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-5ος ΟΜΙΛΟΣ-2η αγωνιστική

ΕΣΤΟΡΙΛ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: Στάδιο Αντόνιο Κόιμπρα ντα Μότα

Με το γνωστό πλέον κακό του πρόσωπο ο ΠΑΟ γνώρισε μια άνετη ήττα με 2-0 από την Εστορίλ και πλέον ξεχνάει την υπόθεση πρόκριση. Κάκιστο το πρώτο μέρος χωρίς δείγμα αξιόλογης φάσεις. Η επανάληψη ξεκίνησε καλύτερη με την Εστορίλ να απειλεί στο 47' με σουτ του Κλέμπερ. Τέσσερα

λεπτά μετά οι Πορτογάλοι σκόραραν. Ο Σεμπά έκοψε την μπάλα ωραία στον Κλέμπερ και αυτός πλάσαρε σωστά κάνοντας το 1-0. Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να απαντήσει άμεσα με τον Πέτριτς να βγαίνει τετ α τετ στο 54 με τον Βάγκνερ αλλά να καθυστερεί και να χάνει την ευκαιρία. Στο 66' η Εστορίλ πέτυχε το 2-0 χάρη στην κεφαλιά του Αμάντο που πετάχτηκε ανενόχλητος στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΟ.

ΕΣΤΟΡΙΛ (Ζ.Κουσέιρο): Βάγκνερ, Ταβάρες, Άντερσον, Λόπες, Είτι, Καμπρέρα, Σέμπα, Κλέμπερ, Αμάντο (78'Γκονσάλβες), Νασιμέντο, Τόσε (62'Πράτα).

ΠΑΟ (Γ.Αναστασίου): Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος, Νάνο, Ζέκα, Ατζαγκούν, Ντίνας (58'Δώνης), Πράνιτς (75'Λαγός), Μπαϊράμι, Πέτριτς.