Βενγκέρ: Το 3-3 με την Άντερλεχτ μας κόστισε

13:02 10/12/2014 - Πηγή: AEK365

Η Άρσεναλ για άλλη μια χρονιά προκρίθηκε στους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ, αλλά ως δεύτερη κάτι που δεν άρεσε στον Αρσέν Βενγκέρ που υποστήριξε πως στην ομάδα κόστισε το εντός έδρας 3-3 με την Άντερλεχτ.
Σε δηλώσεις του μετά το 4-1 επί της Γαλατάσαραϊ στη Κωνσταντινούπολη, ο Αλσατός τεχνικός της Άρσεναλ, Αρσέν Βενγκέρ, τόνισε: "Υπήρχαν δυο φαβορί στον όμιλο. Έχουμε μετανιώσει για το παιχνίδι στο Ντόρτμουντ (σ.σ. ήττα της Άρσεναλ με 2-0). Στην έδρα μας κάναμε καλή δουλειά, κερδίσαμε συνολικά τέσσερα ματς και πήραμε μια ισοπαλία, αλλά αυτός ο βαθμός με την Άντερλεχτ μας κόστισε.
Υπάρχει μια σχετική απογοήτευση, αλλά ξέραμε στο ημίχρονο ότι έπρεπε να βάλουμε έξι γκολ και να μην δεχτούμε κανένα. Το ότι έπρεπε να αποσύρουμε τον Φλαμινί και τον Ράμσεϊ μας στέρησε λίγη από τη δύναμη μας στην επίθεση. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε προβλήματα στην ανάπτυξη".