«Βαριά» τιμωρία περιμένει τον ΟΦΗ

09:50 21/11/2011 - Πηγή: AEK365

Με την λήξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Άρη, οπαδοί της κρητικής ομάδας, εξοργισμένοι με την διαιτησία του Μήτσιου, φέρονται να γρνθοκόπησαν από πίσω τον παρατηρητή διαιτησίας Τσαχειλίδη. Το περιστατικό καταγράφηκε στο φύλλο αγώνος και πλέον ο Άρης κινδυνεύει με πολύ αυστηρή τιμωρία.

Στις αποβολές του Μάντζιου και του Ταβλαρίδη καθώς και στον μη καταλογισμό πέναλτι στέκονται στον ΟΦΗ

με τον αμυντικό της ομάδας Φώτη Παπουλή να δηλώνει μετά την ήττα με 1-0: "Σίγουρα νομίζω πως στο πρώτο ημίχρονο δεν πήγαμε όπως θα θέλαμε. Ξέραμε πως το παιχνίδι είναι δύσκολο με την ομάδα του Άρη γιατί και ήταν σε δεινή βαθμολογική θέση και είναι μια ποιοτική ομάδα. Χάσαμε ένα ημίχρονο, στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά, δείξαμε ότι θέλουμε το παιχνίδι. Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω ότι ένας διαιτητής αλλάζει την πορεία του αγώνα, αλλά θέλω να πιστεύω, πρώτα πρέπει να δω και ο βίντεο, ότι άθελα του έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα γιατί, από όσο ενημερώθηκα, ήταν και πέναλτι του Μάντζιου και νομίζω ότι και με δέκα παίκτες ο Άρης και εμείς με 1-1 θα ήταν διαφορετική η τροπή του παιχνιδιού. Νομίζω πως δεν χαλάμε όλη την καλή εικόνα που είχαμε όλο αυτό το διάστημα. Έχουμε δείξει τι ήμασταν όλο αυτό το διάστημα. Είναι δυο πολύ βασικές απώλειες ο Μάντζιος και ο Ταβλαρίδης. Θα δουλέψουμε όλη αυτή την εβδομάδα για να πάμε όσο πιο έτοιμοι μπορούμε στο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό".