ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 2η αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ: 2-0

ΓΗΠΕΔΟ: Παγκρήτιο

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λαμπρόπουλος

Ιστορικό ματς για τον Πλατανιά που επικράτησε με 2-0 του Πανθρακικού και πέτυχε την πρώτη νίκη στην Σούπερ Λίγκα. Ο Αναστασάκος άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με κεφαλιά για να σφραγίζει τη νίκη της ομάδας των Χανιών ο Μαργκουδάκης που στο 42' με τρομερό σουτ έκανε το 2-0. Ο Πανθρακικός στην επανάληψη προσπάθησε να μπει στο ματς και

σκόραρε στο 62', αλλά ο βοηθός Ελευθερίου υπέδειξε λανθασμένα τον Κοντογουλίδη σε θέση οφσάιντ.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Χατζηνικολάου): Κηπουρός, Αργυρόπουλος, Κανακούδης, Αναστασάκος, Μαραγκουδάκης, Αγκιλέρα, Κάλαϊζιτς, Ουκάρ (59' Γκονζάλες), Τζανής, Ποτουρίδης, Ουντότζι

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Παντελίδης): Αντίλοβιτς, Βιγιαρέχο, Στάθης, Λουσέρο, Τσέρφα, Μίνγκα (46' Κοντογουλίδης), Μουνάφο, Κυβελίδης, Μπαϊκαρά, Σαρακατσάνος, Πρίττας (58' Μιχαλόπουλος)