ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ: 2η αγωνιστική
ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 0-1
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Βέροιας
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάχος (Χίου)

Ο Πανιώνιος κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Βέροιας, εκτός έδρας με το γκολ που πέτυχε ο Μενδρινός για τη δεύτερη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα και να κάνει το 2 στα 2 στο Πρωτάθλημα

της Σούπερ Λίγκα.

Το ματς

Με σκόρερ τον Άγγελο Μενδρινό και τον τερματοφύλακα, Κώστα Περιστερίδη να κατεβάζει ρολά ο Πανιώνιος έφυγε με τη νίκη 1-0 από τη Βέροια.Οι γηπεδούχοι είχαν τη μπάλα στην κατοχή τους και προσπαθούσε να «κάνει» παιχνίδι. Πρώτη απειλητική στιγμή ήταν στο 12ο λεπτό με τον Ολαϊτάν να μην σημαδεύει σωστά μέσα από την περιοχή. Μετά το 20 οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ανεβάσουν την απόδοσή τους, όμως η Βέροια είχε την κλασική ευκαιρία στο 32ο λεπτό όταν το σουτ του Ιωάννου δεν βρήκε στόχο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι στο 49ο λεπτό βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Οκόγε έκανε την πάσα στον Μενδρινό και ο τελευταίος με πολύ όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 υπέρ του Πανιώνιου. Ο Χάβος από την άλλη προσπαθούσε να αλλάξει τη ροή του αγώνα, αλλάζοντας πλευρές στους μεσοεπιθετικούς του παίκτες, όμως και πάλι οι Νεοσμυρνιώτες αμύνονταν αρκετά καλά, κρατώντας το υπέρ τους 1-0.

Βέροια(Μάκης Χάβος): Καντιμοίρης, Σνάουτσνερ, Τόμας, Καλογέρης, Ζε Βιτόρ, Τζημογιάννης, Ιωάννου, Γεωργέας, Μπαργκάν, Ολαϊτάν, Μπελόν

Πανιώνιος(Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Περιστερίδης, Σπυρόπουλος, Κουλουχέρης, Ανδράλας, Κούρος, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Μενδρινός, Αραβίδης, Οκόγε, Διαμαντάκος