EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ-ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: (1-2)
Γήπεδο: Ολιμπίσκι

Μεγάλη πρόκριση για την Ντνιαμό Κιέβου που κέρδσε με 3-1 την Γκινγκάμπ.

Στο 21ο λεπτό ο Τεόντορτσικ έχασε μεγάλη ευκαιρία για τους Ουκρανούς, ενώ στο 31' ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά μετά από κόρνερ, έκανε το 1-0. Η Γκινγκάμπ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 41ο λεπτό, με τον Σοβκόβσκι να αποκρούει το σουτ του Ζιρές.

Η Ντιναμό μπήκε δυνατά και στην επανάληψη και στο 46ο λεπτό ο Μπουγιαλσκί με τρομερό σουτ έκανε το 2-0.

Ωστόσο στο 6ο λεπτό η Γκινγκάμπ έκανε το 2-1 με τον Μαντανένα μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα και με αυτό το σκορ περνούσε. Οι Ουκρανοί πίεσαν από εκεί και πέρα και στο 75' ο Γκούσεφ με πέναλτι έκανε το 3-1

ΝΤΙΝΑΜΟ: Σοβκόβκσι, Ντανίλο Σίλβα, Αντούνες, Ντράγκοβιτς, Βίντα, Μιγκέλ Βελόσο (10' Τεόντορτσικ), Ριμπάλκα, Γκούσεβ (90+3' Καλιτβίντσεφ), Μπουγιαλσκί (73' Σουμάκ), Λενς, Κράβετς

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ: Λεσλ, Γιάκομπσεν, Ανσγκουά, Σορμπόν, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβέ, Ματίς (61' Ντιάλο), Πιέντ, Ζιρές (77' Γιαταμπαρέ), Μαντανέ.