«Συγχαρητήρια στους παίκτες μου»

22:21 17/12/2011 - Πηγή: AEK365

Ο Κολοσσός Ρόδου συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία στο πρωτάθλημα καθώς νίκησε και τον ΠΑΟΚ. Ο Βασίλης Φραγκιάς έδωσε τα συγχαρητήρια στους παίκτες του και τόνισε ότι η ομάδα του κέρδισε δίκαια

«Αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά για την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο. Βγάλαμε πολύ ενέργεια με την άμυνα μας. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε πολλά προβλήματα γιατί δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι και προσπαθήσαμε να παίξουμε ανορθόδοξα στο παιχνίδι. Το δεύτερο ημίχρονο μας άνηκε ολοκληρωτικά» υποστήριξε

ο τεχνικός της ομάδας της Ρόδου Βασίλης Φραγκιάς μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ και συνέχισε: «Πήραμε τα ριμπάουντ, δυναμώσαμε στην άμυνα, τρέξαμε στο γήπεδο, βρήκαμε λύσεις απέναντι στη ζώνη του Π.Α.Ο.Κ. και θεωρώ ότι φτάσαμε σε μία δίκαιη νίκη, όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι.

Από την πλευρά του ο προπονητής του ΠΑΟΚ Σούλης Μαρκόπουλος, τόνισε : «Συγχαρητήρια στον Κολοσσό για τη νίκη του. Ηταν πιο δυνατός και πιο συγκεντρωμένος από μας. Εμείς από ένα σημείο και μετά παίξαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, αντιμετωπίσαμε τα αρχικά σχέδια του Κολοσσού, είχαμε καλές επιλογές στην επίθεση. Παρόλα αυτά όμως το τρίτο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για μας, αφού το 29-11 της τρίτης περιόδου λέει πολλά. Για τρία δεκάλεπτα ήμασταν καλύτεροι, όμως μας στοίχισε το συγκεκριμένο διάστημα. Εχουμε αδυναμίες, τις οποίες πρέπει να διορθώσουμε. Η διαφορά στα φάουλ ήταν πολύ μεγάλη και ο Κολοσσός σούταρε 13 βολές στο τρίτο δεκάλεπτο, αν και παίζαμε ζώνη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα».